
Sesongavslutning for 2. divisjon menn
Lørdag og søndag spilles sesongens siste kamper i 2. divisjon for herrelagene.
Noen lag vet hva som skal skje neste år, andre går en spennende og avgjørende siste kamp i møte. Her er en oversikt over avdelingene i årets 2. divisjon for menn.
Lørdag spiller avdeling 2 de siste kampene kl. 14.00, mens avd. 4 har kampstart kl. 17. Søndag avslutter avd. 1 og 3 håndballsesongen med sine kamper som kastes i gang kl. 14.00.
Menn avdeling 1
Blir det Nordstrand eller Nøtterøy som sikrer opprykket? Begge ligger helt likt i toppen med 36 poeng hver, det vil si at begge har kun tapt en kamp. Nordstrand tar imot Ski som ligger midt på tabellen, mens Nøtterøy har kort reisevei til Sandefjord 2. Om lagene står med like mange poeng etter søndagens kamp, går opprykket til Nordstrand på innbyrdes oppgjør. Nederst er det klart at Harstad rykker ned i 3. divisjon fra høsten mens Oppsal har trukket sitt lag.
Menn avdeling 2
Kragerø har vært suverent best i denne avdelingen. Laget har kun tapt to kamper og har vært klare for opprykket en god stund. Det har også vært klart at Ull/Kisa og Notodden må ta turen ned i 3. divisjon etter sommeren.
Menn avdeling 3
I vestlandsavdelingen leder Bjørnar foran Fyllingen, men sistnevnte har vegret seg for opprykk. Dermed kan laget fra Arna glede seg til spill i 1. divisjon neste sesong uavhengig av resultatet i siste kamp. I bunnen har Ryger Stavanger trukket 2. laget sitt, mens Varhaug endte sist og må ta turen til 3. divisjon.
Menn avdeling 4
Vålerenga leder et poeng foran Lillestrøm, men Oslo-laget har vegret seg dermed har romerikingene allerede sikret opprykket selv om Linje 5, som også har vegret seg, kun ligger et poeng bak. Kampen om seriemesterskapet står mellom Vålerenga og Linje 5 i sesongens siste kamp. Nederst er det klart at Spjelkavik rykker ned i 3. divisjon sammen med Klæbu.