Annonse
Håndballjentenes håndballskole

Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).

Trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

rema 1000 annonsebilde.jpg

50 000 solgte melkekartonger!

Hjerteliga-melken har blitt en kundefavoritt. Over 50 000 kartonger er solgt siden lansering i februar.

(Pressemelding fra NHFs samarbeidspartner REMA 1000)

For hver eneste solgte melk går én krone til Hjerteligaen, et initiativ som gir barn og unge med funksjonsnedsettelser muligheten til å oppleve idrettsglede, mestring og fellesskap.

Hjerteliga-melken er et samarbeid mellom REMA 1000, TINE og Hjerteligaen, og ble lansert i februar i år for å gjøre det enkelt for kundene å støtte et viktig formål – gjennom helt vanlige handlevalg. 

Hjerteligaen er et samarbeid mellom Norges Håndballforbund og REMA 1000, og tilbyr tilrettelagt håndballaktivitet for barn og unge med funksjonsnedsettelser. Målet er å skape trygge, inkluderende og morsomme idrettsarenaer, hvor alle får mulighet til å delta – på egne premisser. 

– Hjerteligaen handler om å skape plass til alle i idretten. At kundene våre velger Hjerteliga-melken, betyr at de bidrar direkte til at flere barn og unge med funksjonsnedsettelser får delta i fellesskapet, oppleve idrettsglede og kjenne på mestring, sier sponsorsjef i REMA 1000, Vidar Riseth.

Stor respons – og stort engasjement

Siden lansering er det solgt over 50 000 melkekartonger, tilsvarende omtrent 92 000 liter melk. Midt-Norge har stått for flest salg, med over 7 000 enheter. Melken er TINE® Lettmelk med vaniljesmak med spesialdesignet emballasje og enda én viktig forskjell: For hver liter går én krone til Hjerteligaen. 

– Dette er en ekte hverdagshelt i handlekurven. Den viser hvordan noe så enkelt som en melkekartong kan være med på å gjøre en stor forskjell for barn og unge som ofte faller utenfor ordinære idrettstilbud, sier Riseth.

Også brødet støtter Hjerteligaen

I tillegg til melken har REMA 1000 lansert brødet «Idrett for alle», som også gir én krone per solgte enhet til Hjerteligaen. Hittil i år er det solgt over 190 000 brød, med Sør-Vest som den mest brødglade regionen. 

Totalt har salget av melk og brød til sammen generert nesten en kvart million kroner hittil i år – midler som går direkte til å styrke og utvide Hjerteligaens tilbud. – Det er sterkt å se hvor mange som engasjerer seg. Når kundene velger disse produktene, støtter de en viktig sak – og det i hverdagen, uten å måtte gjøre noe ekstra, sier Riseth.  

En god smak av fellesskap 

Idrett for alle-brødet og Hjerteliga-melken er noe ekstra.

– Dette handler om mer enn mat. Det handler om å skape fellesskap, inkludering og bevegelsesglede for en gruppe barn og unge som trenger det. Når man kan gjøre det gjennom et enkelt valg i butikken, så treffer det både hjertet og hverdagen, sier Riseth